Online Mutabakat Nasıl Yapılır?

 Online mutabakat, firmalara büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor. E-mutabakat sayesinde iş yükünüz hafifliyor, daha hızlı iletişim sağlıyorsunuz. Posta, telefon veya faksla vakit kaybetmek yerine online mutabakat ile hızlı şekilde e-posta veya SMS gönderebiliyorsunuz.

Online Mutabakatı Kimler Kullanmalıdır?
Mutabakat sürecinde posta, telefon, faks gibi iletişim kanalları genellikle zaman ve iş gücü kaybına yol açıyor. Zaman kaybını göz önünde bulunduran, iş gücünü ve zamanını verimli şekilde kullanmak isteyen bütün firmalar online mutabakat sistemini kullanmalıdır.

E- Mutabakatı Neden Kullanmalısınız?
Mutabakat, vergi dairelerince zorunlu tutulmamasına rağmen, sağladığı kolaylık ve sunduğu avantajlar açısından kullanmanız tavsiye edilen uygulamadır. Ticaret hayatında zamanın ve verimin ön planda olduğu günümüzde her anın değeri bulunuyor. Zamanını, personelini muhasebe ve mutabakat işleriyle kaybetmek istemeyen firmalar online mutabakat ile büyük rahatlığa kavuşuyorlar. Mutabakatlarını elektronik ortamda göndererek, alarak ve takip ederek büyük bir yükten kurtulmuş oluyorlar.

Online Mutabakatın Sunduğu Avantajlar

  • Elektronik ortamda hızlı şekilde e-posta, SMS alıp, gönderebiliyorsunuz.
  • Detaylı raporlama özelliğiyle giden mutabakat mektuplarınızın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı bilgisine kolayca ulaşıyorsunuz.
  • Uyuşmazlıkları sistem üzerinden hızlı şekilde çözümlüyorsunuz. Tamamlanan, onaylanan mutabakatları sistem üzerinden kontrol ediyorsunuz.
  • Ekstreleri çok kısa sürede karşılaştırıp, mutabakat farklarını kolayca tespit ediyorsunuz.

Otomatik hatırlatma özelliğiyle yanıt vermeyen firmalara hatırlatma mesajları gönderiyorsunuz.

Online Mutabakat Nasıl Yapılır?
Öncelikli olarak web sitenize online mutabakat sistemi kurmanız gerekiyor. Bunun için e-mutabik.com sitesine giriş yaparak  ücretsiz olarak kayıt oluşturabilirsiniz. Hesabınıza yüklenecek hediye kontörleri hemen kullanmaya başlayarak BA/BS ve cari mutabakatlarınızı pratik bir şekilde karşı tarafa gönderebilir gelen cevapları kolayca görüntüleyerek raporlarını alabilirsiniz.

Excel dosyasında çalıştığınız firma bilgilerini oluşturuyorsunuz. Dosyayı, sisteme yüklüyorsunuz. Uygulamayı açıp, göndermek istediğiniz mutabakatı seçiyorsunuz. E-posta veya SMS yoluyla gönderiyorsunuz. Otomatik hatırlatma özelliğini devreye sokarak, belirli sürelerde tekrar hatırlatma mesajları gönderebilirsiniz.

Gelen yanıtları görüntüleyebilir, raporlayabilir, dijital ortamda arşivleyebilirsiniz. Dijital ortamda arşivlediğiniz için yıllar geçse de yıpranma, kaybolma olmaz. Dijital imza sayesinde istediğiniz zaman doğruluğunu ispatlayabilirsiniz.

 Hemen Hesabınızı oluşturarak hesabınıza yüklenen 50 hediye kontörü kullanabilir, mutabakat işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.